Nabídka studijních programů

Náš ústav garantuje výuku několika studijních programů. Vyberte si titul na diplom a zjistěte, co pro něj musíte udělat.

Biomedicínská technika a bioinformatika (Bc.)

V průběhu studia se dozvíte, jak fungují různé laboratorní a lékařské přístroje (třeba CTčko), nebo jak pomocí počítačové analýzy proniknout pod slupku složitých biologických dějů. Naučíte se odhalit informace skryté v DNA a vytvořit umělou inteligenci, která sama rozpozná různé nemoci.

Biomedicínské inženýrství a bioinformatika (Mgr.)

Naučíte se navrhovat pokročilé algoritmy pro lékařské přístroje a moderní diagnostiku různých onemocnění. Ale také metody pro analýzu genetického kódu a buněčných systémů. V našich laboratořích objevíte, jak fungují nejmodernější mikroskopy nebo jak upravovat biomedicínské obrazy z magnetické rezonance a ultrazvuku.

Bioinženýrství (Mgr.)

Naučíte se navrhovat elektronická zařízení a vyvíjet softwarové aplikace pro medicínu a biologii. Z předmětů vás čeká analýza biomedicínských obrazů, strojové učení, inženýrsky aplikovaná fyzika a nanotechnologie. Znalostní portfolio si rozšíříte i v oblasti metodologie vědecké práce a kultury projevu.

Biomedicínská elektronika a biokybernetika / Biomedicínské technologie a bioinformatika (Ph.D.)

Naučíte se dobývat nové objevy při experimentech v biologické laboratoři nebo při analýze medicínských dat pomocí vámi navržených metod. Ukážeme vám, jak vést výzkum a vývoj nových technologií v oblastech bioinformatiky, biomedicínského inženýrství, matematické a systémové biologie či genomiky a proteomiky. Je jen na vás, do čeho se pustíte! Bádat budete zcela samostatně i v rámci svého výzkumného týmu. Čekají vás prestižní konference, kde změříte síly s kolegy z celého světa. 

 

průvodce PhD studiemTÉMATA 2024

Více informací

Informace o dnech otevřených dveří a přijímačkách naleznete na webu fakulty. Naleznete zde také příručku prváka, která vám usnadní první kroky na výšce a pomůže vám získat stipendia.

Web fakulty

Víte, že...

část laboratorní výuky probíhá v čistých prostorách?
programujeme v Pythonu?
výuku realizujeme v laboratořích i klinických pracovištích?
u nás učí lékaři z lékařské fakulty Masarykovy univerzity?