Navazující magisterský program Biomedicínské inženýrství a bioinformatika

Biomedicínské inženýrství a bioinformatika

Naučíte se navrhovat pokročilé algoritmy pro lékařské přístroje a moderní diagnostiku různých onemocnění. Ale také metody pro analýzu genetického kódu a buněčných systémů. V našich laboratořích objevíte, jak fungují nejmodernější mikroskopy nebo jak upravovat biomedicínské obrazy z magnetické rezonance a ultrazvuku. Z předmětů vás čeká analýza biomedicínských obrazů, molekulární biologie nebo základy počítačové grafiky pro zobrazení vícerozměrných objektů.

Až dostudujete, stanete se odborníky na vývoj informačních technologií pro zpracování biologických signálů, analýzu medicínských obrazů a genetických dat. Budou vás chtít technologické firmy, které se věnují vývoji softwaru pro lékařské i nelékařské přístroje. Ale také vědecká centra a genetické laboratoře, kde budoucnost medicíny vzniká. Nové objevy na vás ostatně čekají i v našem doktorském oboru Biomedicínské inženýrství a bioinformatika.

Víte, že...

výuku některých magisterských předmětů zajišťují odborníci z praxe?
je běžné, že již v průběhu studia mají studenti zajištěné zaměstnání?
můžete svou diplomovou prací vyřešit reálné výzvy klinických pracovišť?

Co vás čeká v 1. ročníku?

Proniknete hlouběji do analýzy biologických dat, návrhu pokročilých algoritmů či využití umělé inteligence a strojového učení v medicíně. V laboratořích se seznámíte s optickými systémy pro mikroskopii nebo třeba s programováním mikroprocesorů. Na výběr dostanete ze dvou hlavních oblastí a je jen na vás, v jaké z nich se budete chtít zdokonalit – v bioinformatice a práci s genomickými daty, či v pokročilém zpracování signálů a obrazů. Zaměřte se zkrátka na to, co vás baví. 

Co vás čeká v 2. ročníku?

Ve druháku svůj čas věnujete především diplomové práci. Základem je píle, tvůrčí přístup a téma, které vás bude bavit. Jako ostřílení matadoři máte diplomku domluvenou s předstihem – třeba u některé z řady biotechnologických institucí, které v Brně sídlí. A tak s klidem zvládáte i těch několik zbývajících předmětů a praktických laboratoří. Že vás chytlo bádání? Vylaďte svou diplomku a poměřte své síly s ostatními na některé ze studentských konferencí! Nebo seberte odvahu a zkoumejte to, co vás baví, na doktorském studiu.

Více informací

Chcete se důkladně seznámit s předměty, které vás čekají? Zajímá vás, jak získané znalosti uplatníte? Chcete se dozvět, jakým způsobem si nabyté znalosti propojíte a ověříte si jejich pochopení v praxi? 

chci vědět víc