Miniškolka už pět let pomáhá slaďovat osobní a pracovní život

Univerzitní miniškolka Edisonka oslavila 24. září 2018 své výročí. Během pěti let své existence přispěla k návratu vědkyň zpět do výzkumu, podpořila rodiče vracející se z rodičovské dovolené a přispěla ke sladění osobního a profesního života zaměstnanců VUT.

Rezervačním systémem ve školce Edisonce prošlo již 175 dětí ve věku 3 měsíců až 7 let. Školka tak dokázala ušetřit rodičům neuvěřitelných 30.000 hodin, které zaměstnanci i studenti VUT využili k vědecko-výzkumné činnosti i profesním aktivitám. Děti tráví čas ve třídě či na dvorečku, který se podařilo vybudovat s podporou Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT. Zatímco rodiče určují trendy biomedicínského výzkumu, malí géniové rozvíjí svou kreativitu a schopnosti na prolézačkách, houpačkách, pískovištích, při hře hry s míčem či jízdě na odrážedlech. O děti přitom celých pět let pečuje kvalifikovaný pedagogický či zdravotnický personál.

Ing. Irena Provazníková – ředitelka školky, vyjádřila svou spokojenost s fungováním školky: „Podařilo se to, co jsme od Edisonky očekávali – pomáhá rodičům s postupným nástupem do zaměstnání, odlehčuje nesmírnou zátěž rodičů v průběhu rodičovské dovolené a pomáhá dětem s prvním začleněním do dětského kolektivu. Zpětná vazba od rodičů i dětí je pozitivní, což je pro nás to nejlepší ocenění.“

Edisonka je otevřená celý rok včetně letních prázdnin. Miniškolka Edisonka je realizována společností Nejčistější s.r.o. ve spolupráci s Ústavem biomedicínského inženýrství FEKT VUT v Brně.